Lanškrounský smíšený sbor

Tajný výlet za strašidly Vysočiny

Tajný výlet za strašidly Vysočiny

Tajný výlet za strašidly Vysočiny

V sobotu 17.8.2019 se náš sbor vydal na tajný výlet organizovaný cestovní agenturou Nová-Nový.

Naše vejletění počalo sobotního mlžného rána s informací, že budeme putovat za strašidly Vysočiny .

První odhalená zastávka byla na hradě Svojanov, kde nás čekal prohlídkový okruh sklepením, mučírnou a  domem zbrojnošů a areálem hradu zpestřený vystoupením vojáky 30-leté války.

Druhou zastávkou byla Olešnice a jejich muzeum strašidel a postav pověstí Olešnicka. Odtud to byl už jenom kousek do Bystré, kde na nás čekal zamluvený výborný oběd. Po baště jsme opět nastoupili do busu a dojeli do královského města Poličky založeného králem železným a zlatým Přemyslem Otakarem II. Cestou z parkoviště jsme se zastavili u hrobky Bohuslava Martinů. Po té jsme pokračovali do centra města, kde se nás ujala průvodkyně, která nás provedla radnicí a částí městských hradeb.

Po prohlídce jsme se osvěžili v restauraci Přístav a pak se přesunuli do nedalekého Kamence do Hospody v Zatáčce. Kousek od hospody v nedalekém lesíku se nalézá hřiště pro paintball, kde se uskutečnila bitva dvanácti odvážlivců k pobavení přihlížejících i zúčastněných.

Pak jsme se vydali na prohlídku rodného domu Oty Nového, který je právě rekonstruován jeho synovcem mistrem kamnářským, který staví krásná kachlová kamna a pohostil nás vynikající meruňkovicí . Po návratu do hospody jsme dostali výborný gulášek a pak jsme zapálili táborák , naladili kytarky a flétny  a už se hrálo, zpívalo, povídalo a smálo až do půlnoci. Pak už nastal čas na cestu k domovům.

Velké díky patří organizátorům za skvěle připravenou akci.

Bylo to úžasné.

Tak mrkněte na pár foteček od Evči Pallové  jak jsme si to užívali.