Lanškrounský smíšený sbor

25 let Lanškrounského smíšeného sboru

25 let Lanškrounského smíšeného sboru

Historie Lanškrounského smíšeného sboru se začala psát v říjnu 1992.

Sbormistrem od počátku do dnešních dnů je Vladimíra Jetmarová.

První tehdy uvedenou skladbou byla Hniličkova Jazzová mše.

25 let LSS

Že třináctka nemusí být pouze nešťastná, o tom se mohli přesvědčit návštěvníci kostela svatého Václava, kde se 13. května 2017 uskutečnila oslava narozenin. Již čtvrt století své existence zde oslavil Lanškrounský smíšený sbor. A jak jinak může slavit sbor než hudbou.

Celý koncert symbolicky zahájily dvě části z Hniličkovy Jazzové mše, kterou měli možnost posluchači slyšet celou letos v lednu a která je se sborem neodmyslitelně spjata, neboť byla podnětem k jeho vzniku. Další program byl pomyslným průřezem repertoáru z celé jeho existence a věříme, že si mnohé skladby s námi zanotovali i bývalí členové, kteří k naší nemalé radosti na koncert zavítali.

Děkujeme posluchačům, že nám stále zachovávají přízeň. Největší dík však patří naší sbormistryni, kterou je po celý čas Vladimíra Jetmarová. Ta vede sbor rukou pevnou, seč gesty ladnými a jasnými dává vzniknout prchavému kouzlu okamžiku, jímž beze sporu hudba je. A tak pomyslně sfoukáváme 25 svíček na narozeninovém dortu a těšíme se, co přinesou roky příští.

Jana Majetičová

a reakce z pohledu posluchačů:

http://www.lanskrounsko.info/kultura-a-sport/dvacet-pet-let-rozdavaji-radost

https://lanskrounsko.cz/…/6972-koncert-se-vymykal-predchozim

Tenkrát poprvé

Byl pozdní večer 11. říjen L.P. 2016. Loudavými kroky jsem přeplul Markovo náměstí a ve školní uličce to na mě přišlo – připadal jsem si jak prvňáček, co si zapomněl bačkůrky, jak student před maturitou, jako panic před prvním rande! Pozvání na první schůzku se mi dostalo od samotné paní sbormistrové Vladěnky, která mě uklidňovala slovy: “neboj o nic nejde, jen v úterý zkoušky a sem tam nějaký koncertík!“ A tak jsem s rozbušeným srdcem poprvé zavítal na zkoušku LSS. Čekalo mě přes třicet krásných milých lidí, které obdivuji a vážím si jejich přízně.

Je to jen pár měsíců co je znám a musím říci, že si s nimi člověk užívá spoustu legrace, ale i perných chvilek když se nedaří- to má s námi naše Vlaďka spoustu trpělivosti a odhodlání to nejlepší z nás vytlouct.

Díky ní a všem ostatním jsme dnes tu s nimi a s Vámi.

(Pavel Janko)