Lanškrounský smíšený sbor

Ohlédnutí za Adventem 2019

Ohlédnutí za Adventem 2019

Ohlédnutí za adventem 2019

    Čas adventní bývá pro nás vrcholem pěvecké sezóny.  Ani ten letošní nebyl výjimkou. Adventní zpívání jsme zahájili 30. listopadu na vernisáži Josefa Lady. Tuto ojedinělou výstavu uspořádalo s velkým nasazením Městské muzeum v Lanškrouně v čele s Marií Borkovcovou.

     15. prosince jsme potěšili domácí publikum v kostele sv. Václava v Lanškrouně. Tady nám už tradičně pomohl i Komo(k)rák ZUŠ Jindřicha Pravečka. Tento koncert bývá pro nás vždy tak trošku zavazující, ale všechno dobře dopadlo a kostel, plný do posledního místečka, nás odměnil dlouhým a upřímným potleskem.

    19. prosince jsme pak vyjeli do Luže u Košumberka do chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku. Koncertování v překrásném prostředí jsme věnovali desetiletému Adámkovi, který má po operaci mandlí poškozený téměř celý mozek a je nutné rodině pomoci zabezpečit bezbariérový přístup a sociální péči. Přítomen byl i tatínek Adámka, který na konci se slzami v očích poděkoval všem, kdo synovi finančně přispěli. Byl to pro nás velmi emotivní zážitek a mnohým z nás také slza ukápla…

     A závěr času adventního pak patřil vánočnímu koncertu ve Vraclavi, kde jsme se představili v předvečer Štědrého dne, 23. prosince, v poutním kostele sv. Mikuláše, zcela zaplněného nadšenými posluchači. Již 17. ročník pořádalo Muzeum ve Vysokém Mýtě a my jsme poté s radostí doprovodili živý scénický betlém zpěvem vánočních koled.  A pak už jsme uháněli k domovu, abychom si mohli užít klidu a míru vánočních svátků. Ale dozajista si i pod stromkem většina z nás nějakou tu koledu broukla, protože, jak známo, zpěv nám přináší radost a úsměv na tváři.

     Vážení přátelé, děkujeme za vaši přízeň v uplynulém roce 2019 a do nového roku přejeme hodně radosti, veselých písniček a spoustu úsměvů na tváři.  

                                                                                                      Za LSS Z. Obrajterová